Celem sporządzenia tej listy bugów nie było ukazanie w złym świetle firmy Blizzard. Faktem jest, iż w porównaniu do innych gier komputerowych Diablo jest grą wyjątkowo stabilna i zabugowaną. Celem sporządzenia tej listy jest ukazanie, które partie gry nie pracują tak jak zamierzano lub działają bardzo dziwny sposób. Lista przedstawionych tutaj bugów sporządzona została na Diablo Strategy Forum, przez ludzi ludzi, którzy wiedzą o tej grze więcej niż sam Blizzard.

Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do przedstawienia bugów lub pomogli je objaśnić: Agammaglobulin, Argus McFrugal, Armin, Bolty, Charles Warren, Claudio(Cat), Code Myster, Cyrene, Darkman(BNM), Dark_Slayer, Das Regard, DaveMcW, Dr. Disaster, Dr. Zed, Drasca, El_Gecko, Erthshade, Esau, EviL, felisandria, Flux, Frank, Frenzy, Gorakh, Gyrefalcon, JakRabbit, Jarulf, KingOfPain, Kipo, Lance, Lochnar, M., Mayaheine, mellymel, moe SAINT EverGreen, Mystifier[CB], NoVit4Me, Nystul, Omega, Rand'al, Rich, Ruger, Tahrajj, Thecla, the Sage, Saxywoo, Sourceror, StormDemon, Stu, Tommi Helminen, Uwain, Van Damned, Varaya, oraz Walkiry.

O ile oświadczono, iż przedstawione tutaj bugi są bugami z trybu multiplayer, to niektóre z nich również mogą występować w trybie Single Player a niektóre nie. Należy również podkreślić, iż wiele z przedstawionych tutaj błędów tak naprawdę nie jest bugami, tylko dziwnym zachowaniem albo jakąś odmiennością w grze, które prawdopodobnie były zamierzone. Powodem dla którego znalazło się to na liście jest to, iż ta lista stworzona została w celu edukacyjnym, by ukazać różne dziwaczne zachowania gry ludziom, którzy nigdy o nich nie słyszeli. Różne "dziwactwa" zostały napisane w tym kolorze tekstu.

Bugi, które nagle crash'uja (rozbijają/wyłączają) grę zostały zidentyfikowane w wersji 1.09. Są one napisane w tym kolorze tekstu.


Jeśli znalazłeś jakiś bug w grze Diablo 1, który nie znajduje się z żadnej z powyższych kategorii lub posiadasz jakiś dziwny screen z gry, napisz do mnie maila z informacja o tym  i po sprawdzeniu przeze mnie danego zjawiska, być może zostanie ono dodane do kategorii Inne dziwactwa.