The Butcher's Chamber

Inicjacja: Wirt

Wirt

Tutaj Psst! Rzeźnika komnaty z portal miejski rzuć. Powiedziałem co rozumiesz?

Mieszkańcy

Cain

Musisz porozmawiać z Wirtem. Jego historia jest smutna. To biedne dziecko zostało zabrane do labiryntu przez demony, wyrwane z rak własnej matki, Canace - niechaj jej dusza spoczywa w spokoju. Chłopcowi udało się uciec, ale dopiero po tym jak odgryźli mu nogę, i od tamtej pory nigdy nie był już sobą. Często mówi zagadkami, ale jego wiedza o labiryncie może posiadać trochę prawdy.

Adria

Siedlisko Rzeźnika jest przesiąknięte demoniczną mocą, i rzucanie tam jakiegokolwiek zaklęcia przejścia może dać... nieoczekiwane rezultaty.

Farnham

(Płacze) Nie, nie możesz mnie zmusić bym tam wrócił. Nie pozwolę ci się zabrać. Za dużo bólu, za dużo martwych. Nie można... zetrzeć krwi z oczu... me usta... *lamentuje*

Pepin

Przypuszczam, że nie jest to ponad możliwość, że wytrzymasz pobyt w tym pomieszczeniu raz jeszcze. Twój opis okropieństw tam popełnionych wystarczy, by trzymać mnie z dala od niego.

Griswold

Kiedy znalazłem Wirta, był niedaleko pomieszczenia, takiego jak ten ohydny dół, który opisałeś. Odór śmierci wisiał w powietrzu i spotęgował się gdy wyciągnąłem chłopaka. Nie poszedłem dalej, niż musiałem. Jeśli twierdzi, że wie coś o tym miejscu, nie zaprzeczałbym jego słowom.

Gillian

Jak możesz nawet myśleć o powrocie do tamtego miejsca? Co może być, aż tak ważne?

Ogden

Wirt znowu mówi wspak? Nienawidzę kiedy to robi. Nie mam czasu, by pomóc ci odszyfrować jego zagadkę, ale powiem ci jedną rzecz: Nie zadawaj się z tym łotrem.

Wirt

Zorientowałeś nie się jeszcze czy? Zrozumieć mógł ty nawet byś, łatwiej było by się postaram. Rzeźnika Komnaty z portalu miejskiego zaklęcie rzuć.

The Infestation of Worms

Inicjacja: Pepin

Pepin

Dobry bohaterze, proszę cię o chwilę uwagi. Gdy odwiedziłem jednego z mieszkańców miasteczka, który ostatnio zachorował, zauważyłem coś dziwnego w jego domu. Dochodziły mnie dziwne odgłosy i lepki, słodki odór bijący z jego piwnicy. Zajrzałem tam, myśląc, że zapach ten miał coś wspólnego z jego chorobą i zobaczyłem ogromne robaki wijące się i wypełzające wprost spod podłogi. Błagam cię, zabij te istoty zanim odnajdą drogę do właściwego miasta! Zostawiłem drzwi do tego domu otwarte - znajdują się dokładnie naprzeciwko mojego mieszkania.

Mieszkańcy

Cain

Robaki, które wychodzą spod ziemi? Wiele ze starożytnych pism mówi o jadowitych insektach i plugawych stworzeniach z mórz, nieba dręczących ludzkość. Nie jest więc zaskoczeniem, że sama ziemia również stanowi podobne niebezpieczeństwo, teraz, kiedy mieszkańcy podziemi są przeciwko nam.

Adria

Przeszukaj domostwo, do którego skierował cię Pepin. Tam twe cele okażą się jasne, a środki, po które powinieneś sięgnąć - oczywiste.

Farnham

*Mdli go* Słuchaj, słuchaj. Ja nawet nie lubię robaków. Nie mów mi nawet o robakach! Nie chcę twoich robaków! Nie, dzięki! * czkawka* Żadnych robaków.

Griswold

Nie widziałem podobnych istot w moim sklepie, ale będę na nie uważał. Zapewne, jeśli będą kręciły się w pobliżu, nie spodobają im się płomienie mojej kuźni!

Gillian

Zaczekaj, zanim powiesz cokolwiek, moja babcia miała sen z wielkimi, wężowymi istotami. Widziała również Pepina uciekającego ze swego domu przez miasto. Czy myślisz, że może to coś oznaczać?

Ogden

Brzmi dość obrzydliwie i nie słyszałem nic o żadnych robakach. Być może Bajarz Cain będzie mógł ci pomóc.

Wirt

Haha! Teraz kazali ci polować na robaki? Co dalej, zbieranie liści? Szukanie grzybów? Słuchaj, masz na głowie cały kościół pełen demonów. Nie wydaje mi się, żeby kilka małych robaczków mogło okazać się problemem.

Pepin

Obawiam się, że te robaki mogą wkrótce zająć całe miasteczko. Wiem, że wychodzą spod ziemi w domu naprzeciwko mojego. Sama myśl o tych śluzowatych potworach sprawia, że czuję się niedobrze. Proszę, pozbądź się ich.

Inne

Bohater

Miasto zostało uratowane przed tym plugawym robactwem.

Ukończenie

Pepin

Jeszcze raz dziękuję, że ratujesz nasze skromne miasteczko od nadciągającego zła. Jak zwykle, jesteśmy twoimi dłużnikami.

Lost Treasure

Inicjacja: Wirt

Wirt

Gdzie jest ta głupia mapa? Powinna być pomiędzy kamieniami a drzewem przed mostem. Powinno być gdzieś tutaj... Och, witaj! Nie zauważyłem, że, uh, jesteś tutaj.

Mieszkańcy

Cain

Niegdyś w tym mieście zatrzymywali się podróżni ze wszystkich stron świata. Wiele się zmieniło od tamtego czasu. Lecz ukryte groty i zakopane skarby, to fantazje dzieci. Wirt z rzadka pozwala sobie na młodociane zabawy. Więc, to może być tylko jego wymysłem.

Adria

Kontynuuj swe zadanie. Znalezienie zaginionego skarbu nie jest łatwe, a ukrytego tym bardziej. Zostawię Cię z tym. Nie pozwól piaskom czasu zmylić twych poszukiwań.

Farnham

Hej, daj no spojrzeć. *Wysiąkuje nos* Dzięki!

Pepin

Naprawdę nie mam czasu dyskutować o mapie której szukasz. Jest tu wielu chorych, którzy potrzebują mojej i twojej pomocy.

Griswold

Że Co?! To głupota. Nie ma żadnego skarbu zakopanego w Tristram. Pokaz mi to!! Ach, spójrz te rysunki są niedokładne. W ogóle nie pasują do naszego miasta. Bardziej powinieneś się skupić na tym co leży pod Katedrą, a nie pod powierzchnia ziemi.

Gillian

Mapa skarbów? Masz ją ze sobą? Pozwól mi na nią spojrzeć. Hmm, Wygląda na całkiem starą, i niektóre budynki w mieście nie są tutaj pokazane. Oh, chciałabym pójść szukać skarby razem z tobą, ale niedługo musze zacząć pracę.

Ogden

Założę się, że Wirt widział jak nadchodzisz i podłożył ci to tylko po to, by się z ciebie pośmiać, kiedy ty będziesz biegał po mięście z nosem utkwionym w ziemi. Zignoruj to.

Wirt

Kamień, drzewo, most... Nie mam pojęcia o czym ty gadasz.

The Island of the Sunless Sea

Angel Statue

Inicjacja: Farnham

Farnham

Hej, ty tam! Podejdź no i posłuchaj. Wiesz o wyspie, której strzegą anioły? Wybierz odpowiednie kamienie, ale lepiej osłoń swoje oczy; osłoń wszystko! Wiem, ponieważ byłem tam i... hmm... piwo.

Mieszkańcy

Cain

Hmm, wyspa, której strzegą anioły? Pomimo tego, że pamięć Farnhama często bywa zamglona ostatnimi czasy, to brzmi akurat znajomo. Może kroniki Wojny Grzesznych mogą nam pomóc. Ach, tak, tu coś mam. W dawno zapomnianych czasach, morze błękitu znajdowało się na skraju ognistych zaświatów. Była to oaza dla tych, którzy służyli jako strażnicy bram Piekła. Anioły i wojownicy światła używali tego miejsca do leczenia swych ran i zdobywania nowych sił. Było to również miejsce, gdzie mogli trenować i przygotowywać się do Wojny Grzesznych. Legendy mówią o trójcy kamieni, które kryją ścieżkę do Wyspy Bezsłonecznego Morza.

Adria

To legendarne miejsce jest prawdziwe. Wielka nagroda czeka na ciebie, jeśli je odnajdziesz. Nie mogę powiedzieć nic więcej.

Pepin

Tym razem mogę przyznać rację niezwykłym opowieściom Farnhama. Jest wiele odniesień w moich księgach mówiących na temat miejsca o niezwykłych właściwościach leczniczych, gdzie wojownicy światła powinni się udać, by oczyścić się z ran odniesionych podczas Wojny Grzesznych. Jeśli udałoby ci się odnaleźć to miejsce, z pewnością okazałoby się to korzystne dla nas wszystkich.

Griswold

Farnham mówi o miejscu, które istnieje, przynajmniej w legendach. Wojownicy powinni udać się do tego miejsca na skraju Piekła, by przygotować się do walki przeciw armiom ciemności. Jeśli te historie są prawdziwe, niewypowiedziane skarby czekają na wyspie bezsłonecznego morza.

Gillian

To są słowa pijaka. Nie widzę powodu, dla którego miałabym im wierzyć.

Ogden

Wiesz co? Czasami się zastanawiam ile wiary można dać w to co mówi Farnham. Spędza tyle czasu na przeżywaniu swoich wspomnień o labiryncie i byciu po prostu pijanym, że nie zawsze mówi z sensem. Chociaż pewnie mógłbyś popytać w około.

Wirt

Tym razem powinieneś posłuchać Farnhama. Słyszałem o tym miejscu i znam nawet kilku magów którzy próbowali tworzyć portale by się tam dostać.

Andariel, The Maiden of Anguish

Inicjacja: Gillian

Gillian

Pozapraszam bardzo, ale słyszałeś co się tutaj dzieje? Niektórzy mężczyźni zniknęli z wioski. Synowie Daica, Inaius i Roof twierdzą, że widzieli parę dni temu dziwne światła błyszczące głęboko pośród drzew, ale nikt o nich więcej nie słyszał. Ja też widziałam szkarłatne lśnienie spoza popielnego gaju ale za bardzo się bałam, żeby się do nich zbliżyć. Boje się, że Ogden i nasz uzdrowiciel Pepin mogą być następni. Nie mógłbyś nam pomóc wyjaśnić co się stało?

Mieszkańcy

Cain

Chociaż wydaje się że barmanka czasami się lekko myli, to prawdą jest, że mężczyźni zaczęli znikać z miasteczka. Przypomina mi to starożytne pisma traktujące o kusicielce zwanej Andariel. Zwanej również Panią Cierpienia. Jej pragnienie krwi śmiertelników było tak wielkie, że starała się nauczyć zaklęcia, by wkroczyć do świata ludzi. Uwodząc jednego z mrocznych magów z zaświatów, Andariel posiadła wiedzę, której potrzebowała i tak zaczęła zwabiać śmiertelnych mężczyzn w jej ciemne zakamarki piekła. Jeśli te legendy są prawdziwe, nie można jej lekceważyć.

Adria

Sukkub to demon, który żywi się esencją mężczyzn. Przekonasz się, że Andariel ma całkiem spory apetyt. Miasteczko wkrótce zostanie pozbawione wszystkich dorosłych mężczyzn, jeśli nie potrzymasz jej żerowania.

Pepin

Roof i Inaius zaginęli? Niech światłość nas chroni! Czy nie ma już żadnego bezpiecznego miejsca? Nasza jedyna nadzieja na powrót do spokojnego życia spoczywa w tobie. Proszę, musisz odnaleźć chłopców i przyprowadzić ich do domu.

Griswold

Musze przyznać, że ja także widywałem te dziwne światła, ale nie czułem, by mnie przyciągały. Będę uważał, by ich unikać i przestrzegę o tym każdego, kto mnie odwiedzi.

Ogden

Gillian mówi o dziwnych światłach w drzewach, ale ja nie mogę pojąc jej historii. Ja z pewnością nie widziałem żadnych dziwnych świateł a nawet jeśli bym je zobaczył, to nie byłoby to moje największe zmartwienie.

Farnham

*chrap*... *bełkot*...

Wirt

Wiesz, szukałem tych świateł, ale nie mogłem ich znaleźć. Jeśli Gillian mówi, że one istnieją, uh, to ja jej wierzę, ale jeszcze sam żadnego nie widziałem.

Gilian

Czy sprawdziłeś już co spowodowało te dziwne światła? Więcej ludzi zniknęło od czasu, gdy ostatnio rozmawialiśmy. Zaczynam się martwić, że niedługo wszyscy znikniemy.

Inne

Bohater

Już więcej nie zwabisz na śmierć żadnego mężczyzny!

Ukończenie

Gillian

Demony, które przybierają formę pięknych kobiet, powiadasz? To okropne! Chwała niech będzie światłu za to, że udało ci się rozwiązać tę zagadkę zanim więcej naszych mężczyzn zostało zwabionych na nich zgubę. Jeszcze raz dziękuje ci za uratowanie nas przez siłami ciemności.

Izual, The Fallen Angel

Azurewrath

Inicjacja: Gillian

Gillian

Proszę o wybaczenie, ale mam ci coś do powiedzenia, co może ci się wydać interesujące. To było niezwykłe. Podczas pobytu w tawernie, Farnham majaczył coś o czymś co nazwał Azurewrath. Mówił tez coś o upadłym aniele. Było ciężko go zrozumieć, był tak piany i zdezorientowany, ale przypominam sobie coś o kluczu w beczce. Cały czas zasłaniał twarz powtarzając w kółko słowo Izual".

Mieszkańcy

Cain

Farnham zaczął tak dużo pić od czasu jego spotkania z labiryntem, lecz pośród mamrotania tego pijanego człowieka, spoczywa legenda mocno zakorzeniona w mitach i tajemnicy. Usiądź na chwilę przyjacielu oraz pozwól, że opowiem ci o Izualu i Błękitnym Gniewie. Saga Izuala ma miejsce podczas przegranych bitew w piekle. Izual był aniołem, któremu powiężono święte runiczne ostrze Błękitny Gniew. Prowadząc brawurowy atak na Piekielną Kuźnię, Izual zmierzył się z setkami czarnych demonów i został śmiertelnie ranny. Te potwory rzuciły umierającego anioła do mrocznej czeluści, gdzie moce chaosu go przekształciły, a on sam zatopił się w wirze płonącej krwi. Zło opętało Izuala. Jego pióra spłonęły, by odsłonić szorstką skórę a przez ciało na jego głowie przebiły się rogi.

Kiedy w końcu podniósł się z czarnej czeluści, Izual nie był już aniołem. Zmieniono go w stworzenie zła i ponownie powiężono mu Błękitny Gniew, zapewniając, że ostrze już nigdy nie zostanie użyte przeciwko mieszkańcom piekieł.

Adria

Niegdyś dumny Izual został uwięziony głęboko pod powierzchnią tego świata. Został pozbawiony honoru a jego oblicze zostało zmienione. Jest uwieziony w wiecznych męczarniach, zmuszony ukrywać jedyną rzecz, która mogłaby go uwolnić.

Pepin

Farnham jest często się myli, ale bardzo mocno wypowiada to imię, kiedy słowo Izual przechodzi mu przez wargi. Cain będzie mógł z większymi szczegółami opowiedzieć ci legendę o tym wojowniku.

Griswold

Ostrze Błękitny Gniew, jest legendarne! Zostało wykute przez anielskiego kowala Cinadide’a i zahartowane w ogniu sprawiedliwości! Ktokolwiek nosi tę broń, rzuci legiony piekła do swych stóp! Jeśli znajdziesz to ostrze, zacznę naprawdę wierzyć, że zdołasz zakończyć ten koszmar, który spadł na nasze miasto.

Ogden

Jest taka stara opowieść o aniele nazwanym Izual, ale nie pamiętam nic więcej.

Farnham

*Śmiech*... Słyszałeś kiedyś o tej, o której opowiada Cain? *śmiech* Uwielbiam ją!

Wirt

Jeśli znajdziesz jakikolwiek ślad Izuala, lub ostrza Błękitny Gniew, nawet ja będę pod wrażeniem. To z pewnością jest niezwykle.

Gillian

Wiesz, teraz jak o tym myślę, może to nie był klucz w beczce, ale beczka, która była kluczem? Czy to ma w ogóle ma jakiś sens?

Inne

Izual

Ile cierpienia, śmiertelniku, wytrzymasz zanim stracisz swoją łaskę? Pozwól, że ci pokażę.

Bohater

Wracaj do niebios, wojowniku światła.

Ukończenie

Gillian

Błękitny Gniew i Izual. Nie wiem czemu nie pamiętałam tej historii wcześniej. Słyszałam ją wystarczająco wiele razy od mojej babci i Bajarza Caina. Cóż, mam nadzieję, że moje informacje były czymś więcej, niż tylko plotką. Niech prowadzi cię światłość przyjacielu.

Horazon's Sanctum

Inicjacja: Księga

Tom

Niechaj ta księga będzie dla ciebie ostrzeżeniem. To jest zakazane miejsce. Wróć skądkolwiek przybyłeś a twoje życie będzie oszczędzone. Horazon, mistrz sztuki przywoływania i więzienia tutaj istot nie z tego świata, obiecuje śmierć każdemu, kto przekroczy te pięć filarów. Zostałeś ostrzeżony.

Mieszkańcy

Cain

Więc, szukasz wiedzy o wojnach z Piekłem, czyż nie? Starożytne tomy mówią o wielkich bitwach, które wyznaczają przyszłych władców Piekieł spośród demonicznych Lordów. Wspominają również o okrutnej rywalizacji pomiędzy dwoma władcami: Azmodanem, prowadzącym Rogatą Śmierć przeciwko armiom światła, oraz Belialem, znanym jako Pan Kłamstwa. Nienawiść obu do siebie nawzajem jest wieczna. Powód jej, jakkolwiek, został zapomniany wieki temu, nawet przez nich samych. Historie wspominają o szalonym magu, Horazonie, który w jakiś sposób uwięził poruczników tych dwóch piekielnych władców wewnątrz swego sanktuarium. Nie ma bardziej niebezpiecznej ścieżki na którą można wstąpić niż ta, która prowadzi wśród demonów. Jeśli również wstąpisz na tę ścieżkę, pilnuj swego życia i duszy bardzo uważnie, przyjacielu.

Adria

Musisz zniszczyć owe dwa demony, które Horazon uwięził w swym sanktuarium za wszelką cenę. Jeśli uciekną ze swego więzienia, utworzą przejście do tego świata, który przemieni to, co leży pod Katedrą w obraz z dziecięcych opowieści.

Pepin

Horazon był szalony. Są siły, w które nikt nie powinien się wtrącać. Nie zaskoczyłoby mnie, gdybyś odnalazł tylko rozłożone szczątki tego przeklętego głupca.

Griswold

Zaiste, niezła historia. Mój krótki czas spędzony w podziemiach katedry nie daje mi zbyt dużo możliwości, by ci pomóc. Ale jak zwykle, Cain jest dobrze oczytany w legendach i folklorze.

Ogden

Rzeczywiście, brzmią jak mroczne bestie. Nie znam się na takich sprawach, ale wydaje mi się, że nasz Bajarz mógłby wiedzieć więcej o takich legendach.

Farnham

Brzmi całkiem nieźle jak dla mnie. Powinieneś wyruszyć od raaazu!

Wirt

Opieka i dokarmianie demonów zdecydowanie mnie nie interesują. Mam dla ciebie przyjacielską radę: jeśli tylko będziesz miał okazję, zabij wszystko, co spotkasz tam na dole.

Gillian

To jest coś, co przekracza wszystko o czym do tej pory się uczyłam. Mogę wyobrazić sobie tylko jedną osobę w całym Tristram, która może ci pomóc z tym problemem. Cain, oczywiście.

Inne

"Istota Płomieni" opracowane przez Horazona.
To powinna być ciekawa lektura.

"I wtedy poprzez przywiązanie ducha do wyrobionego kamienia, nadane mu jest życie."
To brzmi jak jakieś zaklęcie.

"Wygląda na to, że przywołałem do tego wymiaru coś, czego nawet ja nie jestem w stanie kontrolować. Istota, która wpadła w moją astralną pułapkę okazała się śmiertelnie niebezpiecznym demonem. Zdołałem uwięzić ją na samym dnie czeluści, lecz zabija ona wszystko, co do niej posłałem celu zniszczenia jej. Chociaż nie może uciec, to blokuje tunel wiodący do mojego bezpiecznego nieba. Kusi mnie by użyć przełącznika i otworzyć tunele, by zobaczyć czy po prostu nie odejdzie, lecz obawiam się, że jest ona znacznie sprytniejsza niż większość pomniejszych demonów, które uwięziłem wcześniej. Jeśli tylko mógłbym ją zwabić gdzieś indziej..."

"Porucznik Beliala znany jest jako Grimspike. Strzeż się tego demona, gdyż jego siła wydaje się być nieskończona. Czytając ten zwoj i przez to wymawiając jego imię w pobliżu tajemnego okręgu wiążącego, z pewnością tam go przywoła."
*Hm... blisko okręgu wiążącego*.

Grimspike

Śmiertelniku, uwolnij mnie z mojego więzienia, a ja nagrodzę cię bardziej niż jesteś w stanie sobie to wyobrazić. Przeczytaj księgę, a ja będę uwolniony.

Bohater

Może jest zamknięte od środka.

Chyba to zardzewiało.

Może istnieje inny sposób.

In spiritu sanctum.

Praedictum otium.

Efficio obitus ut inimicus.

Zaklęcie zniknęło.

Archbishop Lazarus

Inicjacja: Tremain
Alternatywna nazwa: The Vile Betreyer

Tremain

Szukam mistrza, który podejmie się poważnego zadania, a ludzie tego miasteczka dobrze mówią o twojej odwadze i umiejętnościach. Arcybiskup Lazarus, niegdyś najbardziej zaufany doradca Króla Leorica i członek naszego zakonu, obrał ścieżkę zła. Nie tak dawno temu, Lazarus poprowadził grupę prostych mieszczan do labiryntu, by odnaleźć zaginionego królewskiego syna, Albrechta. Jedynie kilku z nich udało się ujść z życiem.

O ja głupi! Powinien się już wtedy domyśleć jego ukrytej zdrady, gdyż dowiedziałem się, że to sam Lazarus porwał syna Króla Leorica i ukrył w gdzieś labiryncie. Do teraz nie rozumiem dlaczego Arcybiskup przeszedł na stronę ciemności i czemu interesuje się Albrechtem. Chyba, że planuje go poświęcić przy pełni księżyca!

Tak to musi być to co zaplanował! Ci którzy przeżyli z jego grupy ratowniczej, mówili że ostatnio widzieli Lazarausa jak ten wbiegł w największe czeluście labiryntu, jakieś szesnaście poziomów pod Katedrą. Musisz się pośpieszyć i uratować księcia przed ostrzem ofiarnym tego obłąkanego potwora!

Mieszkańcy

Cain

Tak więc, mówisz o Lazarusie. Tym, który był kiedyś wielce szanowany pośród naszych ziem. Nawet zanim Król Leoric pogrążył się w szaleństwie i utracił syna, Arcybiskup Lazarus wydawał się być prowadzony przez niewidzialny siły, trzymając się cienia, wprowadzając w życie jakiś mroczny plan, który nie był jego własnym...

Tremain

Czemu zwlekasz? Czas ucieka! Książę i ludzie tego królestwa liczą na ciebie.

Ukończenie

Tremain

Wiec Lazarus zapłacił cenę za swoją zdradę, a sprawiedliwości stała się zadość. Za twoje zasługi tego dnia, przyjmij ta oto buławę. Jej nazwa to Blask Kuźni i jest najświętszym z artefaktów naszego zakonu. Jako ostatni członek zakonu, powierzam ją tobie. Niech prowadzi cię światłość.

Niepowodzenie

Tremain

To okropne! Lazarus na pewno będzie smażył się w piekle za swe okropne czyny. Chłopiec, którego opisałeś nie jest naszym księciem, ale wierzę, że Albrecht jest ciągle w niebezpieczeństwie. Jakiekolwiek nikczemne moce spoczywają pod ziemią, z pewnością zdobyły już przyczółek w naszym świecie.

Fleshdoom, Wielder of Shadowfang

Shadowfang

Inicjacja: Tremain

Tremain

Miałem właśnie najbardziej niezwykle przeżycie, którym muszę się z tobą podzielić, przyjacielu.

Wcześniej dzisiejszego dnia zostałem wezwany, by pomóc jednemu człowiekowi, który uciekł z labiryntu. Był obłąkany, agresywny i klną na każdego, kto próbował go uspokoić. Podejrzewałem, że mógł zostać opętany przez jakiś demoniczny byt, więc zacząłem wypędzać zło, które go opętało. Wreszcie po wielu godzinach, udało mi się pokonać demona, który nazywał siebie Fleshdoom, ale niestety uciekł do labiryntu.

Możesz myśleć, że jestem szalony, ale po rozmowie z tym człowiekiem i walką z Fleshdoomem wierzę, że labirynt jakimś cudem stal się bramą do świata podziemi. Schodząc coraz głębiej, możesz znaleźć się u progu samego piekła.

W końcu, mężczyzna, który został opętany zachował pamięć o starożytnym demonicznym ostrzu zwanym Kieł Cienia. Jeśli odnajdziesz tego demona Fleshdooma, to uważaj na to plugawe ostrze. Obawiam się, że niebezpieczeństwo spod ziemi cały czas rośnie w silę. Musisz odnaleźć i zgładzić Fleshdooma. Przynieś miecz do mnie, a ja go zniszczę, jednak nie używaj go, gdyż jego moc potrafi doszczętnie zdeprawować.

Mieszkańcy

Cain

Ksiądz Tremain jest świętym człowiekiem ze starożytnego zakonu. Ich praktyki z siłami zła są bardzo szanowane i dobrze udokumentowane. Również słyszałem o legendach traktujących o przeklętym demonicznym ostrzu zwanym Kieł Cienia. Podobno pożera umęczone dusze swoich ofiar. Te dusze zostają uwiezione w środku jego hebanowego ostrza i wzmacniają jego plugawe moce. Czytałem również o Piekielnej kuźni, gdzie można utworzyć najpotężniejsze bronie lub je zniszczyć. Krocz uważnie jeśli będziesz miał do czynienia ostrzem Kieł Cienia i jego mistrzem, abyś również nie został pożarty przez miecz.

Adria

Musisz zawsze być ostrożny, gdyż fleshdoom to przeciwnik, który jest zarówno okrutny jak i szybki. Jego hebanowe ostrze jest składa się z esencji zła. Jeśli uda ci się zniszczyć ich oboje, zrobi to dużo by osłabić jego mrocznego mistrza.

Pepin

Zostałem poproszony o pomoc w egzorcyzmie. Moje umiejętności pomogły złagodzić cierpienia tego biednego człowieka, gdy Tremain wypędzał demona z jego ciała. Kiedy leczyłem go z nadzwyczaj wysokiej gorączki, mówił o miejscu przenikliwego gorąca. Umęczony człowiek krzyczał o Piekle i spadaniu w ognistą przepaść. Nie mogłem nic z tego zrozumieć i na cale szczęcie niedługo po tym był już w pełni zdrów.

Griswold

Ach, mówisz o starożytnej i złej broni. Krocz jasnymi ścieżkami, gdyż legendy o ostrzu "Kieł Cienia" są tak czarne jak zimowa bezksiężycowa noc. Kieł Cienia wykuty został w Piekielnej Kuźni i potrafi wydrzeć dusze z każdego kogo tylko dosięgnie. Nie zazdroszczę ci jeśli planujesz pokonać tego, kto nim włada. Niech światło ma cię w swojej opiece, odważny bohaterze.

Ogden

Widziałem egzorcyzm. To było niezwykle jak Tremain wypędził złego ducha z poszarpanego i torturowanego ciała tego człowieka. Modle się, by już nikogo tutaj, nie spotkało coś tak strasznego.

Farnham

Będziesz polował na demona, czy to właśnie powiedziałeś? Wiem, że tego nie usłyszałem, bo nikt nie poluje na demony. Nie, nikt!

Wirt

Nie wiem kto to jest ten cały Fleshdoom, ale słyszałem plotki o hebanowym ostrzu, które odcina duszę od ciała. Nawet ja bym nie próbował sprzedać tego czegoś, bez względu na zysk. Jeśli je znajdziesz, powinieneś zrobić to, co mówi Tremain i zniszczyć je najszybciej jak to możliwe.

Gillian

Słyszałam, że ksiądz Tremain zamierzał odprawić egzorcyzm, ale nie poszłam. Nie widzę powodu byśmy wszyscy spędzali każdy moment zniewoleni tym, co czai się pod naszym miasteczkiem. Wiem, że wielu zginęło z rąk tych potworów, ale musimy żyć dalej. Wiem, że przybyłeś tutaj, by uwolnić Tristram z szponów ciemności, i mam nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli żyć w pokoju ponownie.

Tremain

Zgładzenie Fleshdooma, to wielkie dobro dla całego świata, ale Kieł Cienia wciąż istnieje! Musi zostać odnaleziony i zniszczony! Mistrzu, nie próbuj używać tego demonicznego ostrza. Ono zdeprawuje i sprowadzi do szaleństwa każdego śmiertelnika, który nim włada. Tylko ja mogę zakończyć jego mroczne zło.

Inne

Bohater

Rozumiem, dlaczego oni boją się tej broni.
Ten miecz musi zostać zniszczony.

Ukończenie

Tremain

Chwała niech będzie światłu! Znalazłeś to przeklęte demoniczne ostrze! Tylko jego zniszczenie może zapewnić nam bezpieczeństwo. Chwila, co to za podstęp? Och! To pali! Ogień Piekielny... pożera mnie! Musisz to zabrać do Piekielnej Kuźni i wrzucić go zanim... *KRZYK!*... Nieeeeee!

The Map of the Stars

Map of The Stars

Inicjacja: The Map of the Stars
Alternatywna nazwa: Map of Doom

Cain

Więc legenda o mapie jest prawdziwa. Nawet ja nie wierzyłem, że istnieje! Wydaje mi się, że nadszedł czas, abym powiedział Ci, kim naprawdę jestem, przyjacielu. Widzisz, nie jestem do końca tym na kogo wyglądam....

Me prawdziwe imię to Decard Cain Starszy i jestem ostatnim potomkiem pradawnego bractwa, które miało za zadanie pilnować i trzymać w ukryciu sekrety wiecznego zła. Zła, które najwyraźniej zostało uwolnione...

Zło przeciwko któremu występujesz, to mroczny Pan Terroru - znany ludziom jako Diablo. To jego uwięziliśmy w labiryncie wieki temu. Ta mapa, którą trzymasz, została stworzona po to, by pokazać kiedy Diablo uwolni się ze swojego wiezienia. Gdy dwie gwiazdy na mapie się połączą, Diablo będzie u szczytu swych mocy. Będzie wszechpotężny i niezwyciężony...

Prowadzisz teraz wyścig z czasem przyjacielu! Znajdź Diablo i zniszcz go zanim gwiazdy się zejdą, bo inaczej nigdy nie będziemy mieli kolejnej okazji do pozbycia sie tego zła!

Mieszkańcy

Adria

Och, obawiam się, iż to nie wróży dobrze. Ta mapa gwiazd mówi o wielkim nieszczęściu, ale nie jestem w stanie wyjawić Ci jej sekretów. Nadszedł czas byś bardzo poważnie porozmawiał z Cainem.

Pepin

Nie mogę Ci nic powiedzieć o napisach na mapie, może Adria lub Cain będą wiedzieli więcej. Widzę, że jest to mapa gwiazd na naszym niebie, lecz w niczym więcej nie jestem w stanie ci pomóc.

Griswold

Pierwszy raz widzę tego typu mapę. Skąd ją masz? Pomimo, iż nie mam pojęcia jak ją odczytać, Cain lub Adria mogliby udzielić Ci odpowiedzi, których szukasz.

Ogden

Jeśli wiedźma nie jest w stanie Ci pomóc, to udaj się do Caina. Co sprawiło, że pomyślałeś że będę coś wiedział na ten temat? To wygląda na poważną sprawę. Powinieneś juz iść i pogadać z Cainem jak proponowała Adria.

Farnham

Posłuchaj. Podejdź bliżej. Nie wiem czy wiesz to co ja, ale znalazłeś naprawdę coś. To jest mapa.

Wirt

Poszukuję mapy, ale to na pewno nie ta. Pokaz ją Adrii - powinna Ci powiedzieć o niej coś więcej. Mogę powiedzieć jedną rzecz, mapa wygląda na starą, a stara zazwyczaj znaczy tyle co cenna.

Gillian

Najlepsza osoba, którą możesz o to spytać, to Cain. Cain posiada wielką wiedzę na temat starożytnych inskrypcji, a ja mogę stwierdzić, że jest to najstarzej wyglądający kawałek papieru jaki kiedykolwiek widziałam.

Ukończenie

Cain

Nasz czas sie kończy! Wyczuwam, jak wzrasta jego moc. Tylko ty możesz go powstrzymać przed odzyskaniem jej pełni.

Niepowodzenie

Cain

Jestem pewny, że dałeś z siebie wszystko, ale obawiam się, że twoja siła może nie wystarczyć. Diablo posiada teraz pełna moc i będzie Ci potrzebna cała twa odwaga i umiejętności, aby go pokonać. Niechaj światłość Cię chroni i prowadzi przyjacielu. Pomogę Ci jak tylko będę mógł.