Przenoszenie postaci z Diablo do Hellfire

Często pytacie mnie w mailach lub zadajecie pytania na forum odnośnie przenoszenia postaci z Diablo do Hellfire, wiec postanowiłem napisać poradnik w jaki sposób przenieść naszą postać z Diablo do Hellfire, jednocześnie zachowując nasze przedmioty które posiada nasza postać z Diablo.


Krok 1. Przeniesienie przedmiotów

Niestety po każdym przeniesieniu postaci z Diablo do Hellfire tracimy wszystkie przedmioty które znajdują się w naszym ekwipunku, dlatego najpierw musimy zgrać na dysk twardy wszystkie przedmioty noszone przez naszą postać i ewentualnie te, które posiadamy w ekwipunku. Do tego celu posłuży nam specjalnie zmodyfikowany przeze mnie trainer do Diablo "Diablo Item Extractor" (dawniej znany pod anzwą Legit's Trainer modified by Noktis), który możemy pobrać tutaj. Ów trainer nie posiada żadnych funkcji typu Cheat i Hack jak inne trainery, służy on do importu lub eksportu przedmiotów oraz Backupu i wczytywania zapisanych postaci. OK, powróćmy do przenoszenia przedmiotów :-) Gdy już pobierzemy program Diablo item Extractor, uruchamiamy Diablo 1 i wczytujemy grę z postacią, którą chcemy przenieść do Hellfire. Gdy się nam już wczyta gra, to powracamy do Windows poprzez zminimalizowanie Diablo za pomocą kombinacji klawiszy Alt + Tab. Teraz uruchamiamy Item Extractor i klikamy na przycisku "Items" po czym zaznaczamy przedmiot, który chcemy zachować i klikamy na przycisk "Export Item" i zapisujemy go na dysku twardym. Te czynności powtarzamy na każdym przedmiocie, który chcemy przenieść wraz z nasza postacią do Hellfire.

Kroki 2. Przeniesienie i konwersja postaci Single Player

Aby przekonwertować postać z Diablo do Hellfire musimy odnaleźć swój save w katalogu z grą Diablo. Savy w Diablo z trybu Single Player posiadają nazwę "single_X.sv" gdzie "X" to liczba od 0 do 9, która oznacza numer stworzonej postaci, czyli np. pierwsza stworzona przez nas postać będzie posiadała save o nazwie single_0.sv, druga single_1.sv... etc. Teraz musimy skopiować wybrany save z katalogu Diablo do katalogu z grą Hellfire i zmienić jego rozszerzenie na *.hsv, czyli jeśli save naszej postaci z Diablo nazywał się "single_0.sv" to po zmianie rozszerzenia będzie nosił nazwę "single_0.hsv". Teraz możemy uruchomić Hellfire i wybrać naszą postać, którą wcześniej posiadaliśmy w Diablo 1. Niestety po konwersji, nasza postać utraciła wszystkie posiadane przedmioty (dlatego wcześniej je zapisaliśmy na dysku twardym). Na szczęście statystyki postaci pozostają bez zmian :-).

Krok 3. Import Przedmiotów

Teraz pozostaje nam import wcześniej zapisanych przedmiotów do postaci, która przekonwertowaliśmy. Tym razem użyjemy innego programu gdyż Diablo Item Extractor nie działa poprawnie z grą Hellfire. Teraz użyjemy programu "Hellfire Item Extractor" (dawniej znany pod nazwą Friendly Trainer by Noktis), który również zmodyfikowałem oraz usunąłem możliwość Cheat'owania i Hack'owania. Tak samo jak w przypadku programu Diablo Item Extractor można nim wykonywać te same czynności czyli Import, Eksport przedmiotów oraz Backup postaci. Hellfire Item Extractor można pobrać tutaj.

Teraz uruchamiamy Hellfire i wybieramy przekonwertowana postać i wczytujemy grę. Po załadowaniu się gry minimalizujemy Hellfire za pomocą kombinacji klawiszy Alt + Tab. Teraz uruchamiamy Hellfire Item Extractor i klikamy na przycisku "Items" po czym zaznaczamy slot w który chcemy zaimportować przedmiot i klikamy na przycisk "Import Item" i wybieramy przedmiot który wcześniej zapisaliśmy na dysku.Te czynności powtarzamy na każdym pustym slocie aż zaimportujemy wszystkie zapisane przedmioty. Gdy już uzupełnimy nasz ekwipunek, klikamy na przycisk "Save Changes" i wracamy do gry Hellfire, nasza postać powinna posiadać wszystkie zaimportowane przedmioty, wystarczy je teraz ładnie poukładać ;-).

Teraz pozostaje mi życzyć wam dobrej zabawy przy grze Diablo Hellfire :-).