NPC

NPC (non-player character) są to postacie występujące w grze lecz nie prowadzone przez gracza tylko przez komputer.

Griswold
Griswold

Griswold The Blacksmith | Kowal Griswold

Griswold jest najlepszym kowalem w Tristram. To właśnie on robił pancerze i bronie dla Rycerzy Króla Leorica. Możemy u niego nabyć broń i zbroje oraz naprawić sprzęt w swoim ekwipunku.


Pepin
Pepin

Pepin the Healer | Uzdrowiciel Pepin

Pepin jest jedynym lekarzem w mieście. Może za darmo cię uzdrowić, ponadto sprzedaje różnego rodzaju mikstury i zwoje, które mogą być przydatne podczas podróży po Labiryncie.


Ogden
Ogden

Ogden the Tavern Owner | Karczmarz Ogden

Ogden wraz ze swoją żoną Gardą utrzymuje Zajazd oraz "Tawerna Wschodzącego Słońca". Po rozpoczęciu gry, opowie nam o tym jak piekielne moce opanowały Kościół.


Gillian
Gillian

Gillian the Barmaid | Barmanka Gillian

Gillian pracuje jako barmanka w Gospodzie u Ogdena. Pozostała w Tristram ze względu na swoją Babcię, która jest bardzo chora i miewa dziwne wizje, których nikt nie jest wstanie wyjaśnić. Ma nadzieję kiedyś opuścić Tristram oraz pomóc Ogdenowi i Gardzie założyć wielką karczmę na Wschodzie.


Deckard Cain
Deckard Cain

Cain the Elder | Cain Starszy

Jego prawdziwe imię to Deckard Cain Starszy i jest ostatnim potomkiem starożytnego Bractwa Horadrim, którego zadaniem było strzec, sekretów wiecznego zła spoczywającego pod Kościołem w Tristram. Cain posiada wielką wiedze oraz zna wiele Legend i Mitów. Posiada wrodzona zdolność postrzegania prawdziwej natury rzeczy dzięki czemu można u niego zidentyfikować magiczne przedmioty, jednak to kosztuje 100 sztuk złota.


Adria
Adria

Adria the Witch | Wiedźma Adria

Adria jest czarodziejką, która przybyła do Tristram zaraz po zbezczeszczeniu Katedry, kiedy to wszyscy stad uciekali. Mieszka na krańcu wioski, w chacie zbudowanej, wydawałoby się, w ciągu jednej nocy. Można u niej kupić różne mikstury, zwoje i Księgi. Ponadto posiada zdolność ładowania lasek magiczną energią.


Farnham
Farnham

Farnham the Drunk | Pijak Farnham

Razem z Griswoldem był wśród tych, którzy wkroczyli z Arcybiskupem Lazarusem do Katedry. Udało mu się uciec, lecz to co stało się pod kościołem mocno odbiły się na jego psychice. Teraz całe dnie spędza w Tawernie u Ogdena, a jego specjalnością jest picie mocnego piwa. Rozmowa z Farnhamem to jeden wielki bełkot, lecz czasem w jego bezsensownej paplaninie jest trochę prawdy.


Wirt
Wirt

Wirt the Peg-legged Boy | Wirt Kołkonogi Chłopiec

W dniu gdy porwano Księcia Albrechta i wiele innych dzieci, porwano również i Wirta. Został on wyrwany z rąk swej matki - Canace, przez małe diabelskie stwory. Chłopca odnalazł Griswold, jednak potwory zdążyły już pozbawić go nogi. Wirt handluje bronią z różnymi tajemniczymi gildiami dzięki czemu ma na sprzedaż wiele rzeczy których nie spotkasz nigdzie w Tristram. Jednak aby obejrzeć co ma do zaoferowania należy mu zapłacić 50 sztuk złota.


Wounded Townsman
Kael Rills

Wounded Townsman | Ranny Mieszczanin

Jego imię to Kael Rills, był mieszkańcem Tristram, który brał udział w wyprawie ratunkowej dla Księcia Albrechta prowadzonej przez Arcybiskupa Lazarusa, Uciekł przed demonem zwanym Rzeźnikiem. Poprosi nas o zabicie Rzeźnika.


Lester
Lester

Lester the Farmer | Farmer Lester

Lester jest rolnikiem, który nie może dostać się do swych plonów, gdyż na krawędzi jego sadu ziemia dziwacznie się wybrzuszyła. Poprosi cię abyś wysadził w powietrze dziwna narośl.


Complete Nut
Dziwak

Complete Nut | Zupełny Dziwak

Zupełny Dziwak, jak sama nazwa wskazuje jest to dziwaczna osoba przebrana za krowę. Swój wygląd tłumaczy tym, że gdy siedział sobie w domu, nagle spod podłogi powyłaziły różne paskudztwa i uciekł w tym co miał pod ręką. Dziwak poprosi cię abyś przyniósł mu "normalne" ubranie, które zostawił w domu.


Celia Little Girl
Celia

Celia

Celia jest to dziewczynka, która bawiąc się nieopodal dziwnej narośli, zgubiła Theo i poprosi cię o jego odnalezienie.