INNE/NOWE BUGI/DZIWACTWA
W tej kategorii przedstawione zostały inne dziwne zjawiska występujące w Diablo 1, oraz materiały uzupełniające do bugów z pozostałych kategorii. Również będę tutaj umieszczał bugi/dziwactwa nadesłane przez czytelników Kroniki.

Storm.dll bug
Czasem. gdy znajdujemy się w rozgrywce, może nastąpić crash gry z informacja o błędzie storm.dll. Błąd ten pojawia się bardzo rzadko, i występuje podczas wysyłania wiadomości tekstowych do innych graczy.

Player ghost bug
W dziale Mediaplayer dostępny jest filmik prezentujący bug "Ducha" gracza. Więcej informacji o tym bugu przeczytacie w kategorii "LAGI I BUGI DESYNCHRONIZACJI".

Phasing Spell
Czasami przy rzuceniu czaru Phasing, wciąż pozostaniemy w tym samym miejscu nie ulegając teleportacji w losowe miejsce. Zdarza się tak wtedy, gdy jesteśmy otoczeni grubymi ścianami w skutek czego nie możemy zostać przeteleportowani, gdyż moglibyśmy wylądować wewnątrz grubej ściany. W dziele Mediaplayer został przedstawiony filmik pokazujący taka sytuację.

Town Portal
Z Portalem związane jest ciekawe zjawisko, otóż gdy będąc w Tristram staniemy w miejscu w którym pojawia się Portal i tym samym czasie inna osoba będąca w Podziemiach rzuci czar Town Portal, to nasza postać zostanie "wessana" w Portal i wyląduje po drugiej stronie czyli w Podziemiach. Filmik ukazujący to ciekawe zjawisko znajduje się w dziale Mediaplayer.

Błędne generowanie obiektów w podziemiach
Na poniższym screenie możemy zobaczyć Biblioteczkę (Bookcase), która została wygenerowana w ścianie. Jednak bez problemu można ją zaznaczyć i użyć.

Bug - Bookcase in wall
Bookcase wygenerowne w ścianie

Ujemne Hit Points
Czasem gdy zostaniemy zabici, po wskrzeszeniu/restarcie w miesicie możemy posiadać ujemną wartości HP. Poniższy screen przedstawia właśnie taka sytuację.

Ujemne Hit Points Bug
Ujemne Hit Points

Zmienianie się unikatów
W trybie single player po rozpoczęciu nowej gry tą sama postacią, niektóre unikaty mogą zmienić się w inne/inny przedmiot lub po prostu się zepsuć. - dotyczy to unikatów questowych. Poniżej znajduje się screen nadesłany przez Melnevacor'a, który ukazuje zmieniony w ten sposób unikat Optic Amulet, który zmienił się w Veil of Steel/Potion of Mana. Po lewej stronie na screenie widzimy właściwości Veil of Steel, jednak z zerowymi właściwościami, natomiast w dolnym oknie panelu widnieje nazwa Potion of Mana która traktowana jest jako unikat. Również grafika Optic Amulet zamieniona została na grafikę Potion of Mana.

Unique item bug stats
Błędne statystyki Unikatów

Jeśli znalazłeś jakiś bug, dziwactwo w grze, który nie znajduje się w żadnej z wyżej wymienionych kategorii, posiadasz jakiś dziwny screen z gry, napisz do mnie maila z informacja o tym i sprawdzeniu przeze mnie danego zjawiska, być może zostanie ono dodane do kategorii "Inne dziwactwa"

Podziękowania dla:
Melnevacor - za screen dotyczący zmieniania się unikatów questowych.
Model - za otwarcie portalu przy kręceniu filmiku dotyczącego "wsysania w Town Potral".