W dniu 11 maja 1995 roku na targach E3 (Electronic Entertainment Expo) Blizzard Entertainment ogłosił, iż trwają prace nad nową grą RPG - Diablo. W tym czasie grę tworzyło studio Condor Software (później nazwa zmieniona na Blizzard North), założone przez grupę młodych programistów (David Brevik, Max Schaefer, Erich Schaefer) w 1993 roku. Jak można się domyślać, już w 1995 roku współpraca pomiędzy Condorem a Blizzardem była na tyle dobra, że "Zamieć" zdecydowała się zostać wydawcą Diablo 1.

Poniżej informacja prasowa dotyczącą ogłoszenia Diablo.


Into an Evil Underworld

LOS ANGELES, 11 maja 1995

Na targach Electronic Entertainment Expo, Blizzard Entertainment ogłosił "Diablo" - nową grę fabularną w której gracze zapuszczają się do złowieszczych podziemi, pełnych demonicznych stworzeń. Gra będzie dostępna wiosną 1996 roku.

Diablo przenosi gracza do średniowiecznej wioski nękanej przez siły zła i mroku. W poszukiwaniu zemsty, główny bohater schodzi do krypty i rozległego labiryntu, ukrytego pod wioską. W grze koncentrujemy się na eksploracji, walce i rozwoju postaci. Gracz wędruje coraz niżej, wgłąb demonicznych obszarów.

Allen Adham, prezes i założyciel Blizzard Entertainment mówi: Diablo będzie cechować się intensywna rozgrywką wypełnioną wspaniała grafiką. Chcemy by gracze poczuli, że są częścią gry, więc tworzymy projekty graficzne i trójwymiarowe renderowane sceny, które przysparzają grze prawdziwie mroczny i niesamowity klimat.

Kluczowe cechy zawarte w Diablo:

  • W pełni renderowane trójwymiarowe demoniczne i przerażające RPG.
  • Losowo generowane poziomy.
  • tryb multiplayer obsługiwany przez modem, internet i połączenie bezpośrednie.
  • Ulepszona grafika SVGA.
  • Unikalna technologia "rozmnożenia", pozwalająca dwóm graczom na rywalizacje "head-to-head" przy użyciu jednej kopii programu.

Diablo ma być dostępne na wiosnę 1996 roku i współpracować z komputerami wyposażonymi w system Windows oraz napęd CD-ROM.

11-05-1995


W roku 1995 ukazała się specjalna prezentacja promująca Diablo jak i również pierwszy trailer gry, który zamieszczam poniżej.