W trakcie odkrywania świata Diablo trafisz na wiele przedmiotów, które mogą okazać się użyteczne w Twojej misji. Możesz je obejrzeć, podnosząc je i podświetlając na ekranie stanu posiadania. Opis przedmiotu pojawi się w znajdującym się na pasku interfejsu oknie opisu.

Stosując drogocenne metale, magiczne klejnoty i tajemne symbole można w wiele przedmiotów tchnąć magię. Opis każdego takiego przedmiotu będzie wyświetlany w kolorze błękitnym. O ile dzięki otaczającej go magicznej aurze Twój bohater będzie w stanie wykryć nienaturalna istotę przedmiotu, o tyle musi jeszcze zidentyfikować jego właściwości.

Przedmioty, których opis wyświetlany jest w kolorze złotym, są przedmiotami wyjątkowymi, mają w sobie legendarna siłę. Chociaż dzięki zasłyszanym mitom i opowieściom Twój bohater będzie mógł je wykryć, nadal będzie musiał określić ich prawdziwa naturę.

Wiele przedmiotów wymaga, że aby móc się nimi posługiwać, należy posiadać określone minimalne wartości niektórych cech. Dla przykładu, wojennym młotem mogą posługiwać się jedynie bardzo silni bohaterowie. Bardzo potężne księgi i manuskrypty mogą być zrozumiałe jedynie przez posiadających odpowiednie zdolności magiczne. Jeśli Twój bohater nie spełnia takich wymagań, po podniesieniu przedmiot będzie wyświetlany z czerwoną poświatą.

Wytrzymałość

Wraz z upływam czasu używana broń i zbroja psuja się, aż w końcu ulęgają zniszczeniu. Znalezione w labiryncie wyposażenie jest niemalże zawsze nadgryzione zębem czasu i wskutek nieprawidłowego przechowywania. Jeżeli jakiś przedmiot jest bliski zniszczeniu, w rogu obszaru akcji pojawia się jego złota sylwetka. Gdy stanie się ona czerwona, to moment zniszczenia jest już bardzo bliski.

durability warring
Ikony niskiej wytrzymałości

Wojownicy mogą dokonywać pobieżnych napraw broni, lecz wywiera to nieunikniony wpływ na trwałość przedmiotu. Dobry kowal może naprawić przedmiot bez ograniczenia jego trwałości, jednak naprawa taka kosztuje. Magiczne przedmioty musza być naprawiane za pomocą tych samych drogocennych metali i klejnotów, które zostały użyte do ich wykonania, co również może być bardzo kosztowne.

big dagger