Autor: Noktis (November 1, 2019)

Ogłoszono Diablo 4

Dzisiaj na BlizzCon 2019, Blizzard zapowiedział Diablo IV. Opublikowano niesamowity zwiastun zatytułowany "We trzech kroczą" oraz fragment rozgrywki, w którym ujawniono trzy postacie: Barbarzyńcę, Druida oraz Czarodziejkę.

Nadciąga najnowsza odsłona przełomowej serii fabularnych gier akcji firmy Blizzard Entertainment. Gracze znajdą w niej mroczną, brutalną rozgrywkę, rozbudowany system personalizacji postaci, niesamowite łupy i niekończące się przygody.

Autor: Noktis (June 5, 2019)

Hellfire dostępne na GOG.COM

Ze względu na liczne prośby graczy na platformie GOG.COM udostępniono Hellfire, jedyny autoryzowany przez Blizzard dodatek do Diablo stworzony przez Synergistic Software i wydany w 1997 roku przez Sierra On-Line. Blizzard udostępnił dodatek jako darmową zawartość dla każdego, kto kupi oryginalne Diablo na GOGu. Osoby, które już zakupiły Diablo również otrzymają Hellfire za darmo. Rozszerzenie ulepszono o wsparcie dla wysokich rozdzielczości oraz aktualizacje kompatybilności, przystosowujące grę do współczesnych systemów operacyjnych.

Hellfire GOG

Autor: Noktis (March 24, 2019)

Diablo na GOG - instrukcja spolszczenia

Wydany został patch dostosowujący spolszczenie Diablo 1 do wersji gry udostępnionej na platformie GOG.com. Polska wersja działa na ulepszonej przez GOG wersji Diablo i można ją pobrać z Noktis' Workshop. Planowane jest również ulepszenie spolszczenia i dodanie polskich znaków opisom przedmiotów w grze. Instrukcja instalacji aktualizacji dostępna jest tutaj: https://noktis.pl/p/spolszczenie-do-diablo-dla-gog-instrukcja.

Diablo 1 PL GOG

Autor: Noktis (March 7, 2019)

Diablo 1 na GOG.com

Stało się coś, o co wielu prosiło - pierwsza część Diablo powróciła dzięki nawiązaniu współpracy serwisu GOG.com z Blizzard Entertainment. Przyznam, że serce mi mocniej zabiło, gdy przeczytałem maila od GOGa :)

Diablo 1 GOG

Oto kilka ważnych informacji

  • Polska cena regionalna: 34,99 zł
  • Gra jest dostępna w oryginalnej wersji (grafika SVGA) ze wsparciem serwisu sieciowego Battle.net oraz w wersji zaktualizowanej, zgodnej z Windows 10.
  • Strona produktu: https://www.gog.com/game/diablo

To jednak nie wszystko:

Poza Diablo Blizzard planuje wprowadzić na platformę GOG.COM inne klasyczne gry: Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II.
„Żałowaliśmy, że te kultowe tytuły nie były dostępne dla graczy. Cieszymy się bardzo, że współpraca z zespołem GOG.COM pomoże to zmienić” – powiedział Rob Bridenbecker, wiceprezes i producent wykonawczy spółki Blizzard Entertainment. „Nie mogliśmy się tego doczekać. Mamy nadzieję, że graczy ucieszy możliwość powrotu do tych klasyków”.

No w końcu się doczekaliśmy!

Klany i gildie Diablo 1 - powróćcie! Tymczasem poniżej nostalgiczny filmik z POL-1 Day, gdy zapełniliśmy kanał Diablo-POL-1


Autor: Noktis (November 17, 2018)

DiabLoL

Dzisiaj ukazał się pierwszy odcinek DiabLoL - serii krótkich animowanych filmików, które w humorystyczny sposób ukazują podróż trójki bohaterów z Diablo 1 do katedry w Tristram. Właściwie można powiedzieć, że jest to drugi odcinek, ponieważ tydzień temu pojawił się odcinek zerowy DiabLoL 1 Ep 0 Prelude , który był wstępem do serialu, natomiast dzisiejszy epizod nosi nazwę DiabLoL 1 ep 1 The Meating Room i ukazuje spotkanie bohaterów z Rzeźnikiem.

Serial ukazał się w serwisie YouTube na kanale Carbot Animations i jak podkreślają autorzy - nie jest on związany z projektem Blizzarda. Przypomnę, że jakiś czas temu pojawiły się informacje, że Nteflix ma zamiar stworzyć animowany serial, którego akcja zostanie umieszczona w uniwersum z Diablo.


Autor: Noktis (November 2, 2018)

Diablo Immortal

Blizzard ogłosił kolejną grę z serii Diablo - Diablo Immortal, która będzie grą typu MMOARPG przeznaczona na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Fabuła nowego Diablo osadzona została pomiędzy wydarzeniami, które miały miejsce w Diablo II: Lord of Destruction a Diablo III.

W Diablo Immortal będzie dostępne sześć charakterystycznych klas z serii Diablo - barbarzyńca, krzyżowiec, łowczyni demonów, mnich, nekromanta i czarownica. Każda z tych modyfikowalnych klas będzie dysponować nowymi mocami i zdolnościami, a w planach jest wprowadzenie kolejnych. Diablo Immortal ma być tętniącą życiem, nieustannie rozwijającą się grą z nowymi wątkami fabuły, nowymi grywalnymi klasami, łupami i nieznanymi wcześniej wyzwaniami. Wszystko to będziecie mogli poznać ramię w ramię ze znajomymi... lub w pojedynkę, jeśli się odważycie!

Zarejestrować możecie się na oficjalnej stronie gry: http://www.diabloimmortal.com


Autor: Noktis (November 4, 2017)

Runic Games zostaje zamknięte

Zamknięte zostaje studio Runic Games, za którego utworzenie są odpowiedzialni min. Max Schaefer i Erich Schaefer - współzałożyciele Blizzard North. Runic Games stworzyło dwie dobrze przyjęte gry aRPG, Torchlight w 2009r. i Torchlight 2 w 2012r. i niedawno wydany Hob. Poniżej znajduje się komunikat ogłaszający zamknięcie studia.

Cześć wszystkim,

Minęło ponad 9 lat od czasu gdy grupa 17 developerów pomogła stworzyć Runic Games. Mieliśmy szczęście, mieć społeczność, która nas wspierała i sprawiła, że odnieśliśmy sukces. Dziękujemy za wsparcie, mieliśmy szansę spotkać i pracować z najlepszymi ludźmi na świecie. Nasz zespól w Runic wydał trzy udane gry i podczas tego przeszedł przez wiele zmian. Członkowie zespołu brali śluby, rodziły się dzieci, ale najważniejsza rzecz to to, że staliśmy się rodziną.

Jest mi przykro ogłosić, że dzisiaj jest ostatni dzień, kiedy Runic jest otwarte. Skupiamy się na naszej rodzinie tutaj i pomagamy znaleźć im nowe miejsce, które nazwą domem. Jeśli siedzisz w branży gier i szukasz najlepszych talentów, proszę napisz na jobs@runicgames.com

Dla tych, którzy kochają serie Torchlight, niedługo pojawią się pewne informacje. Nasze serwisy sieciowe oraz skupiające społeczność fanów będą nadal działać, nawet po tym jak światła w studio zgasną.

To było niesamowite przeżycie. Do całej mojej rodziny tej w Runic, wiem że nie będziemy daleko od ciebie i będę tęsknić za spotykaniem się z wami w każdym tygodniu.

Jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.

Marsh Lefler
Szef Studia


Autor: Noktis (September 27, 2017)

Nowy adres www

W związku z zamykaniem przez OVH wszystkich kont w domenie ovh.org, z której również korzysta Kronika Diablo, strona została przeniesiona na nowy adres: diablo.noktis.pl. Jeśli linkujecie do strony Kroniki w waszych sygnaturach na forach lub stronach internetowych, bardzo proszę o podmienienie adresu na obecny.

Również zmienił się silnik strony, struktura linków itd. Nie działają jeszcze komentarze, ale za jakiś czas wszystko powinno wrócić do normy. Póki co, można skorzystać z księgi gości.