Zamknięte zostaje studio Runic Games, za którego utworzenie są odpowiedzialni min. Max Schaefer i Erich Schaefer - współzałożyciele Blizzard North. Runic Games stworzyło dwie dobrze przyjęte gry aRPG, Torchlight w 2009r. i Torchlight 2 w 2012r. i niedawno wydany Hob. Poniżej znajduje się komunikat ogłaszający zamknięcie studia.

Cześć wszystkim,

Minęło ponad 9 lat od czasu gdy grupa 17 developerów pomogła stworzyć Runic Games. Mieliśmy szczęście, mieć społeczność, która nas wspierała i sprawiła, że odnieśliśmy sukces. Dziękujemy za wsparcie, mieliśmy szansę spotkać i pracować z najlepszymi ludźmi na świecie. Nasz zespól w Runic wydał trzy udane gry i podczas tego przeszedł przez wiele zmian. Członkowie zespołu brali śluby, rodziły się dzieci, ale najważniejsza rzecz to to, że staliśmy się rodziną.

Jest mi przykro ogłosić, że dzisiaj jest ostatni dzień, kiedy Runic jest otwarte. Skupiamy się na naszej rodzinie tutaj i pomagamy znaleźć im nowe miejsce, które nazwą domem. Jeśli siedzisz w branży gier i szukasz najlepszych talentów, proszę napisz na jobs@runicgames.com

Dla tych, którzy kochają serie Torchlight, niedługo pojawią się pewne informacje. Nasze serwisy sieciowe oraz skupiające społeczność fanów będą nadal działać, nawet po tym jak światła w studio zgasną.

To było niesamowite przeżycie. Do całej mojej rodziny tej w Runic, wiem że nie będziemy daleko od ciebie i będę tęsknić za spotykaniem się z wami w każdym tygodniu.

Jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.

Marsh Lefler
Szef Studia